Licensed to Old Dominion University
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 1/26/2018 07:02 PM
                 Virginia Wesleyan vs Old Dominion - 1/26/2018                 
                                    Results                                    
 
Event 5  Mixed 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Monarchs  'A'                                          NT    1:48.43  
     1) Escobar, Mary W                 2) Mikealsson, Anton M            
     3) Cuomo, Kylie W                  4) Apisa, Ethan M                 
       27.80    34.88    21.16    24.59                                    
  2 Monarchs  'B'                                          NT    1:52.54  
     1) McElhattan, Neal M              2) Ellett, Katie W                
     3) Shores, Taylor W                4) Weisenstein, Luke M            
       26.15    32.86    29.28    24.25                                    
  3 Monarchs  'E'                                          NT   x1:53.60  
     1) Durisin, Peter M                2) Svedberg, Filip M              
     3) Kristan, Hannah W               4) Petit, Emilie W                
       30.18    27.84    30.21    25.37                                    
  4 Monarchs  'C'                                          NT   x1:56.12  
     1) Teller, Ashley W                2) Davis, Connor M                
     3) VandePoel, Jacklyn W            4) Clinton, Hunter M              
       31.97    26.87    28.50    28.78                                    
  5 Monarchs  'D'                                          NT   x2:01.78  
     1) Frivaldo, Jacee W               2) Tucker, Orion-Bay M            
     3) Wukovits, Nick H M              4) Whepley, Amanda W              
       30.80    30.62    25.49    34.87                                    
  6 Virginia Wesleyan University-VA  'A'                   NT    2:08.67  
     1) Carlo, Stephen F M19            2) Waller, Amanda L W20           
     3) Rinkus, Kristian E M18          4) Morich, Taylor W18             
       31.27    37.56    25.91    33.93                                    
  7 Virginia Wesleyan University-VA  'B'                   NT    2:15.00  
     1) Ghazaleh, Alex W21              2) Woolf, Kyle T M19              
     3) Heath, Hayley W20               4) Bavuso, Matthew M19            
       38.46    34.08    32.17    30.29                                    
 
Event 6  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sjoberg, Sofie               ODU                       NT    5:22.37  
 
Event 7  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wukovits, Nick H             ODU                       NT    4:50.45  
      25.63   28.42   29.34   29.71   30.12   29.76   29.74   29.80
      30.15   27.78                                                
  2 Wilkins, Noah                ODU                       NT    4:50.74  
      25.85   28.60   29.59   30.36   30.23   30.05   30.12   29.86
      29.37   26.71                                                
  3 Cowden, Luke                 ODU                       NT    4:53.98  
      25.96   28.35   29.55   29.76   29.85   29.99   30.00   30.23
      30.22   30.07                                                
  4 Tucker, Orion-Bay            ODU                       NT   x4:57.02  
      26.46   29.31   30.23   31.19   30.75   30.08   30.60   30.77
      30.13   27.50                                                
 
Event 8  Women 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 VandePoel, Jacklyn           ODU                       NT    1:03.66  
      29.31   34.35                                                
  2 Teller, Ashley               ODU                       NT    1:03.69  
      30.61   33.08                                                
  3 Adcock, Elena                ODU                       NT    1:04.46  
      29.20   35.26                                                
  4 Pappas, Alex                 ODU                       NT   x1:04.50  
      30.43   34.07                                                
  5 Frivaldo, Jacee              ODU                       NT   x1:05.98  
      30.83   35.15                                                
  6 Shores, Taylor               ODU                       NT   x1:06.28  
      30.99   35.29                                                
  7 Kristan, Hannah              ODU                       NT   x1:09.18  
      31.44   37.74                                                
  8 Heath, Hayley             20 VA Wesleyan-VA            NT    1:15.87  
      35.02   40.85                                                
  9 Ghazaleh, Alex            21 VA Wesleyan-VA            NT    1:29.48  
      38.64   50.84                                                
 
Event 9  Men 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Svedberg, Filip              ODU                       NT      53.14  
      24.64   28.50                                                
  2 Mikealsson, Anton            ODU                       NT      53.15  
      24.29   28.86                                                
  3 Harp, Parker                 ODU                       NT      55.19  
      25.43   29.76                                                
  4 Pope, Donovan                ODU                       NT     x55.65  
      24.13   31.52                                                
  5 Tinneny, Graydon             ODU                       NT     x56.95  
      26.03   30.92                                                
  6 Neale, Keegan                ODU                       NT     x58.51  
      26.53   31.98                                                
  7 Perez, Luke                  ODU                       NT   x1:01.47  
  8 Apisa, Ethan                 ODU                       NT   x1:01.93  
      29.01   32.92                                                
  9 McElhattan, Neal             ODU                       NT   x1:03.04  
      26.93   36.11                                                
 
Event 10  Women 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Escobar, Mary                ODU                    28.09      27.70  
  2 Petit, Emilie                ODU                       NT      29.14  
  3 Clarke, LeighAnn             ODU                       NT      29.64  
  4 Nardone, Fefe                ODU                       NT     x30.01  
  5 Kurtz, Miah               18 VA Wesleyan-VA            NT      42.98  
  6 Morich, Taylor            18 VA Wesleyan-VA            NT      43.52  
 
Event 11  Men 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carlo, Stephen F          19 VA Wesleyan-VA            NT      30.50  
 
Event 12  Women 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brem, Ashley                 ODU                       NT      30.33  
  2 Teller, Ashley               ODU                       NT      31.28  
  3 Romine, Paige                ODU                       NT      32.38  
  4 Shores, Taylor               ODU                       NT     x32.62  
  5 Oujikanova, Elena            ODU                       NT     x33.98  
  6 Mayo, Rebecca                ODU                       NT     x37.24  
  7 Heath, Hayley             20 VA Wesleyan-VA            NT      39.16  
  8 Whepley, Amanda              ODU                       NT     x44.30  
  9 Caruso, AJ                   ODU                       NT     x48.43  
 
Event 13  Men 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Durisin, Peter               ODU                       NT      26.53  
  2 Cowden, Luke                 ODU                       NT      28.19  
  3 Weisenstein, Luke            ODU                       NT      29.31  
  4 Wilkins, Noah                ODU                       NT     x32.06  
  5 Rinkus, Kristian E        18 VA Wesleyan-VA            NT      32.07  
  6 Perez, Luke                  ODU                       NT     x34.01  
  7 Clinton, Hunter              ODU                       NT     x37.35  
 
Event 14  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ellett, Katie                ODU                       NT    1:01.96  
      30.46   31.50                                                
  2 Mayo, Rebecca                ODU                       NT    1:02.56  
      30.02   32.54                                                
  3 Frivaldo, Jacee              ODU                       NT    1:03.42  
      30.01   33.41                                                
  4 Cuomo, Kylie                 ODU                       NT   x1:04.53  
      30.31   34.22                                                
  5 Sjoberg, Sofie               ODU                       NT   x1:04.78  
      29.92   34.86                                                
  6 Nardone, Fefe                ODU                  1:00.36   x1:11.40  
      29.91   41.49                                                
 
Event 15  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Davis, Connor                ODU                    51.45      50.66  
      23.50   27.16                                                
 
Event 16  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 VandePoel, Jacklyn           ODU                       NT      25.47  
  2 Campbell, Nikia              ODU                    24.53      25.57  
  2 Clarke, LeighAnn             ODU                    24.28      25.57  
  4 Adcock, Elena                ODU                    25.06     x26.04  
  5 Frivaldo, Jacee              ODU                    27.10     x26.95  
  6 Carella, Emily               ODU                       NT     x27.15  
  7 Cuomo, Kylie                 ODU                    27.20     x27.46  
  8 Ghazaleh, Alex            21 VA Wesleyan-VA            NT      36.20  
  9 Kurtz, Miah               18 VA Wesleyan-VA            NT      37.11  
 
Event 17  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harp, Parker                 ODU                    21.37      21.37  
  2 Wukovits, Nick H             ODU                       NT      21.63  
  3 Pope, Donovan                ODU                    21.87      21.95  
  4 Tinneny, Graydon             ODU                       NT     x23.33  
  5 McKneely, Patrick R       19 VA Wesleyan-VA            NT      23.46  
  6 Weisenstein, Luke            ODU                       NT     x24.90  
  7 Carlo, Stephen F          19 VA Wesleyan-VA            NT      25.25  
  8 Woolf, Kyle T             19 VA Wesleyan-VA            NT      26.04  
  9 Morgan, Jake              21 VA Wesleyan-VA            NT     x27.86  
 10 Jernigan, Wade            22 VA Wesleyan-VA            NT     x28.33  
 11 Bavuso, Matthew           19 VA Wesleyan-VA            NT     x29.84  
 
Event 18  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 VandePoel, Jacklyn           ODU                       NT      54.96  
      43.65   11.31                                                
  2 Campbell, Nikia              ODU                    53.00      56.11  
  3 Shirer, Chandler C           ODU                       NT      57.70  
  4 Ellett, Katie                ODU                    55.80     x58.32  
      47.19   11.13                                                
  5 Romine, Paige                ODU                    55.29     x58.70  
  6 Carella, Emily               ODU                       NT     x59.31  
      47.91   11.40                                                
  7 Waller, Amanda L          20 VA Wesleyan-VA            NT    1:04.66  
      52.29   12.37                                                
 
Event 19  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Olivieria, Lucas             ODU                    52.70      51.37  
      24.86   26.51                                                
  2 Ducker, Miller M             ODU                       NT      52.95  
      25.47   27.48                                                
  3 Weisenstein, Luke            ODU                       NT      54.17  
      26.04   28.13                                                
  4 McKneely, Patrick R       19 VA Wesleyan-VA            NT    1:01.46  
      30.56   30.90                                                
  5 Morgan, Jake              21 VA Wesleyan-VA            NT    1:02.79  
      28.99   33.80                                                
  6 Jernigan, Wade            22 VA Wesleyan-VA            NT    1:05.34  
      30.18   35.16                                                
  7 Bavuso, Matthew           19 VA Wesleyan-VA            NT   x1:08.57  
      32.35   36.22                                                
 
Event 22  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brem, Ashley                 ODU                  1:01.81    1:06.71  
      31.22   35.49                                                
  2 Romine, Paige                ODU                  1:06.25    1:13.81  
      34.43   39.38                                                
  3 Shirer, Chandler C           ODU                       NT    1:13.85  
      34.60   39.25                                                
  4 Kristan, Hannah              ODU                       NT   x1:19.60  
      37.13   42.47                                                
  5 Heath, Hayley             20 VA Wesleyan-VA            NT    1:30.18  
      41.97   48.21                                                
 
Event 23  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Durisin, Peter               ODU                    54.95      57.59  
      26.70   30.89                                                
  2 Davis, Connor                ODU                       NT      59.48  
      28.13   31.35                                                
  3 Harp, Parker                 ODU                  1:03.83    1:01.62  
      28.81   32.81                                                
  4 Tinneny, Graydon             ODU                       NT   x1:04.20  
      29.65   34.55                                                
  5 Apisa, Ethan                 ODU                       NT   x1:05.57  
      31.45   34.12                                                
  6 Neale, Keegan                ODU                       NT   x1:07.30  
      31.59   35.71                                                
  7 Rinkus, Kristian E        18 VA Wesleyan-VA            NT    1:10.64  
      32.59   38.05                                                
  8 Olivieria, Lucas             ODU                       NT   x1:10.78  
      34.44   36.34                                                
  9 Ducker, Miller M             ODU                       NT   x1:12.10  
      34.67   37.43                                                
 10 Woolf, Kyle T             19 VA Wesleyan-VA            NT    1:14.79  
      35.17   39.62                                                
 
Event 24  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Campbell, Nikia              ODU                  1:55.02    2:01.26  
      28.26   30.26   31.51   31.23                                
  2 Pappas, Alex                 ODU                       NT    2:03.08  
      27.94   30.61   32.35   32.18                                
  3 Oujikanova, Elena            ODU                       NT    2:17.18  
      28.15   34.53   41.60   32.90                                
  4 Escobar, Mary                ODU                       NT   x2:23.27  
      29.52   35.12   44.80   33.83                                
  5 Petit, Emilie                ODU                       NT   x2:26.02  
      33.78   37.06   36.85   38.33                                
  6 Waller, Amanda L          20 VA Wesleyan-VA            NT    2:27.11  
      32.60   37.64   38.72   38.15                                
  7 Morich, Taylor            18 VA Wesleyan-VA            NT    2:42.32  
      36.46   41.62   42.54   41.70                                
 -- Mayo, Rebecca                ODU                       NT         DQ  
      32.47   33.98   34.11   33.69                                
 -- Ellett, Katie                ODU                  1:57.49         DQ  
      33.45   34.98   35.34   35.28                                
 -- Carella, Emily               ODU                       NT         DQ  
      33.52   35.76   38.37   38.13                                
 
Event 25  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pope, Donovan                ODU                  1:43.70    1:44.64  
      23.69   26.39   27.06   27.50                                
  2 Ducker, Miller M             ODU                  1:56.31    1:46.68  
      24.61   26.33   27.89   27.85                                
  3 Wukovits, Nick H             ODU                       NT    1:48.10  
      24.29   26.60   28.33   28.88                                
  4 Tucker, Orion-Bay            ODU                       NT   x1:52.40  
      25.44   28.40   29.19   29.37                                
  5 Wilkins, Noah                ODU                  1:45.37   x1:59.87  
      27.02   30.98   31.02   30.85                                
  6 Carlo, Stephen F          19 VA Wesleyan-VA            NT    2:02.67  
      27.37   31.00   32.47   31.83                                
  7 Olivieria, Lucas             ODU                       NT   x2:09.89  
      27.56   34.03   40.63   27.67                                
  8 Svedberg, Filip              ODU                       NT   x2:13.90  
      28.94   35.23   39.83   29.90                                
 
Event 26  Women 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brem, Ashley                 ODU                       NT      27.02  
  2 Oujikanova, Elena            ODU                       NT      27.21  
  3 Adcock, Elena                ODU                       NT      28.24  
  4 Clarke, LeighAnn             ODU                       NT     x28.26  
  5 Escobar, Mary                ODU                       NT     x28.58  
  6 Pappas, Alex                 ODU                       NT     x28.80  
  7 Nardone, Fefe                ODU                       NT     x29.08  
  8 Cuomo, Kylie                 ODU                       NT     x29.43  
  9 Shirer, Chandler C           ODU                       NT     x29.47  
 10 Shores, Taylor               ODU                       NT     x29.91  
 11 Kristan, Hannah              ODU                       NT     x30.98  
 12 Dinkel, Rachel               ODU                       NT     x32.61  
 13 Ghazaleh, Alex            21 VA Wesleyan-VA            NT      43.37  
 
Event 27  Men 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Davis, Connor                ODU                       NT      23.71  
  2 Neale, Keegan                ODU                       NT      23.79  
  3 Durisin, Peter               ODU                       NT      24.49  
  4 McElhattan, Neal             ODU                       NT     x24.66  
  5 Cowden, Luke                 ODU                       NT     x25.40  
  6 Knoblauch, Brant             ODU                       NT     x28.21  
  7 McKneely, Patrick R       19 VA Wesleyan-VA            NT      30.92  
 
Event 29  Men 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mikealsson, Anton            ODU                  3:59.96    4:01.51  
      25.39   29.49   31.37   31.06                   27.48   26.78
      23.12                                                        
  2 McElhattan, Neal             ODU                       NT    4:31.50  
      27.07   32.77   33.87                           31.47   30.88
      23.90                                                        
 
Event 30  Mixed 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Monarchs  'A'                                          NT    1:38.49  
     1) Campbell, Nikia W               2) Galbreath, Alyece W            
     3) Harp, Parker M                  4) Wilkins, Noah M                
       25.66    29.09    21.34    22.40                                    
  2 Monarchs  'D'                                          NT    1:39.21  
     1) Mayo, Rebecca W                 2) Pope, Donovan M                
     3) Pappas, Alex W                  4) Perez, Luke M                  
       28.37    21.69    26.26    22.89                                    
  3 Monarchs  'B'                                          NT   x1:39.71  
     1) Carella, Emily W                2) Cowden, Luke M                 
     3) Neale, Keegan M                 4) Nardone, Fefe W                
       27.68    22.97    22.60    26.46                                    
  4 Monarchs  'E'                                          NT   x1:41.93  
     1) Oujikanova, Elena W             2) Sjoberg, Sofie W               
     3) Olivieria, Lucas M              4) Knoblauch, Brant M             
       27.17    19.32    29.72    25.72                                    
  5 Monarchs  'C'                                          NT   x1:42.97  
     1) Ducker, Miller M M              2) Clarke, LeighAnn W             
     3) Tinneny, Graydon M              4) Dinkel, Rachel W               
       25.53    25.00    22.93    29.51                                    
  6 Virginia Wesleyan University-VA  'B'                   NT    1:56.05  
     1) Kurtz, Miah W18                 2) McKneely, Patrick R M19        
     3) Morgan, Jake M21                4) Rinkus, Kristian E M18         
       40.95    23.49    28.65    22.96                                    
  7 Virginia Wesleyan University-VA  'A'                   NT    2:01.40  
     1) Bavuso, Matthew M19             2) Jernigan, Wade M22             
     3) Waller, Amanda L W20            4) Morich, Taylor W18             
       30.45    28.01    29.46    33.48                                    
 
Event 50  Men 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Apisa, Ethan                 ODU                       NT   15:49.69  
      25.90   28.44   29.22   28.76   28.77   28.90   28.94   29.06
      28.67   28.73   28.93   28.99   28.72   29.17   28.89   29.08
      28.91   29.15   29.00   29.34   29.06   28.99   29.19   29.10
      29.19   29.25   28.53   28.64   28.94   29.01   28.73   28.38
      27.11