Monarch Maniacs
Soccer Voucher Books 2014
Football Style Guide 2014
Taylor's Tally
Stihl Soccer Classic 2014 Above Header
Tickets for Troops
College Colors Day


Recap

Licensed to Old Dominion University
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 1/14/2012 03:37 PM
                            ODU vs ECU - 1/14/2012                             
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yamamoto, Katie M         21 ECU-NC                    NP     267.37    9  
  2 Russell, Kirstie D        20 ECU-NC                    NP     245.55    4  
  3 Edwards, Taylor E         20 ECU-NC                    NP     226.15    3  
  4 Kunkel, Rebecca              ODU                       NP     141.45    2  
 
Event 2  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dunsmore, Tyler A         21 ECU-NC                    NP     264.22    9  
  2 Ortiz, Mitchell              ODU                       NP     230.55    4  
  3 Comiskey, Kyle F          22 ECU-NC                    NP     213.37    3  
 
Event 3  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yamamoto, Katie M         21 ECU-NC                    NP     271.43    9  
  2 Edwards, Taylor E         20 ECU-NC                    NP     209.93    4  
  3 Russell, Kirstie D        20 ECU-NC                    NP     189.15    3  
  4 Kunkel, Rebecca              ODU                       NP     127.50    2  
 
Event 4  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Comiskey, Kyle F          22 ECU-NC                    NP     266.85    9  
  2 Ortiz, Mitchell              ODU                       NP     261.00    4  
  3 Dunsmore, Tyler A         21 ECU-NC                    NP     248.40    3  
 
Event 5  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Old Dominion University  'A'                      1:45.94    1:46.72   11  
     1) Rashleigh, Kimberly B 21        2) Haraldsdottir, ErlaDogg D 23   
     3) Luchsinger, Ashley N 20         4) Forbes, Emma C 21              
                  27.64       57.26 (29.62)     1:22.80 (25.54)     1:46.72 (23.92)
  2 East Carolina Swimming & Divin-NC  'A'                 NT    1:47.02    4  
     1) Francis, Kylie N 22             2) Giese, Kristen B 22            
     3) Gibas, Anna C 20                4) Favoreto, Natalia C 22         
                  28.10       58.26 (30.16)     1:23.82 (25.56)     1:47.02 (23.20)
  3 East Carolina Swimming & Divin-NC  'B'                 NT    1:51.36    2  
     1) Ford, Kayla A 20                2) Lincoln, Charlsie D 19         
     3) Hess, Pamela M 20               4) O'Toole, Heather M 20          
                  28.17       59.48 (31.31)     1:26.95 (27.47)     1:51.36 (24.41)
  4 Old Dominion University  'B'                           NT    1:51.76  
     1) Martin, Chelsea M 19            2) Cempel, Laura M 20             
     3) Hubert, Jessica B 20            4) Bodner, Giovanna L 18          
                  29.06       59.46 (30.40)     1:26.13 (26.67)     1:51.76 (25.63)
  5 East Carolina Swimming & Divin-NC  'C'                 NT   x1:56.22  
     1) Gray, Lauren E 19               2) Oliver, Elizabeth W 20         
     3) Rauscher, Meaghan E 20          4) Lawrence, Anna Holland 20      
                  30.64     1:02.94 (32.30)     1:30.77 (27.83)     1:56.22 (25.45)
  6 Old Dominion University  'C'                           NT   x1:56.28  
     1) Canty, Christine M 19           2) Huther, Alicia 19              
     3) Lauer, Kristen 19               4) Capes, Molly K 19              
                  30.11     1:02.94 (32.83)     1:30.05 (27.11)     1:56.28 (26.23)
 
Event 6  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Old Dominion University  'A'                      1:32.70    1:32.20   11  
     1) Crockett, Drew R 20             2) Arnason, Arni 24               
     3) Hoxha, Sidni 20                 4) Smith, Chad P 19               
                  24.73       49.37 (24.64)     1:11.53 (22.16)     1:32.20 (20.67)
  2 East Carolina Swimming & Divin-NC  'A'                 NT    1:34.16    4  
     1) Smedstad, Andre K 18            2) Cepulis, Rokas 20              
     3) Flanagan, JD D 21               4) Temotio, Junior A 23           
                  24.63       50.61 (25.98)     1:13.49 (22.88)     1:34.16 (20.67)
  3 Old Dominion University  'B'                           NT    1:35.55    2  
     1) Jonsson, BirkirMar 24           2) Haigh, Jason L 19              
     3) Chalfont, Dan 19                4) Hubert, Eddie J 18             
                  24.57       50.86 (26.29)     1:14.17 (23.31)     1:35.55 (21.38)
  4 East Carolina Swimming & Divin-NC  'B'                 NT    1:38.05  
     1) Kiraly, Attila 21               2) Ryan, Tommy J 22               
     3) Gaston, Hyatt H 20              4) Bobsin, Geoffrey W 20          
                  25.79       52.55 (26.76)     1:16.56 (24.01)     1:38.05 (21.49)
  5 East Carolina Swimming & Divin-NC  'C'                 NT   x1:39.15  
     1) Francis, Alec R 20              2) Stauder, Travis K 21           
     3) Woods, Daniel J 18              4) Haigwood, Turner W 20          
                  25.20       52.78 (27.58)     1:16.90 (24.12)     1:39.15 (22.25)
  6 Old Dominion University  'C'                           NT   x1:40.11  
     1) Telep, Ryan P 19                2) Bahminipour, Jobin 21          
     3) Watson, Carter                  4) Akay, Dogus M 21               
                  26.14       54.42 (28.28)     1:18.41 (23.99)     1:40.11 (21.70)
  7 East Carolina Swimming & Divin-NC  'D'                 NT   x1:41.64  
     1) Jolly, Mike A 20                2) Parker, Doug M 21              
     3) Miller, Ben W 19                4) Schwab, Kevin P 18             
                  26.02       54.86 (28.84)     1:19.97 (25.11)     1:41.64 (21.67)
  8 Old Dominion University  'D'                           NT   x1:42.17  
     1) Bogle, Justin J 18              2) Fischetti, Brian R 20          
     3) Collins, Ty 18                  4) Leach, Jimmy A 19              
                  27.09       54.93 (27.84)     1:19.66 (24.73)     1:42.17 (22.51)
 
Event 7  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Giresunlu, Yesim          18 ODU                 10:08.88   10:12.22    9  
                  28.30       58.02 (29.72)     1:28.26 (30.24)     1:58.67 (30.41)
        2:28.97 (30.30)     2:59.38 (30.41)     3:29.97 (30.59)     4:00.55 (30.58)
        4:31.32 (30.77)     5:02.25 (30.93)     5:33.05 (30.80)     6:04.10 (31.05)
        6:35.13 (31.03)     7:06.21 (31.08)     7:37.27 (31.06)     8:08.40 (31.13)
        8:39.70 (31.30)     9:11.15 (31.45)     9:42.35 (31.20)    10:12.22 (29.87)
  2 Rossi, Megan C            19 ECU-NC                    NT   10:19.65    4  
                  28.47       58.64 (30.17)     1:29.05 (30.41)     1:59.52 (30.47)
        2:30.11 (30.59)     3:00.64 (30.53)     3:31.39 (30.75)     4:02.29 (30.90)
        4:33.22 (30.93)     5:04.49 (31.27)     5:35.88 (31.39)     6:07.40 (31.52)
        6:39.03 (31.63)     7:10.63 (31.60)     7:42.10 (31.47)     8:13.57 (31.47)
        8:45.36 (31.79)     9:17.01 (31.65)     9:48.67 (31.66)    10:19.65 (30.98)
  3 Naylor, Danielle C        20 ODU                       NT   10:22.23    3  
                  28.65       59.49 (30.84)     1:30.60 (31.11)     2:01.72 (31.12)
        2:33.09 (31.37)     3:04.95 (31.86)     3:36.53 (31.58)     4:08.06 (31.53)
        4:39.64 (31.58)     5:11.37 (31.73)     5:42.99 (31.62)     6:14.56 (31.57)
        6:46.09 (31.53)     7:17.94 (31.85)     7:49.44 (31.50)     8:20.94 (31.50)
        8:51.86 (30.92)     9:22.87 (31.01)     9:53.63 (30.76)    10:22.23 (28.60)
  4 Chew, Lauren E            18 ECU-NC                    NT   10:22.26    2  
                  28.76     1:00.15 (31.39)     1:31.20 (31.05)     2:02.31 (31.11)
        2:33.55 (31.24)     3:04.88 (31.33)     3:36.39 (31.51)     4:07.80 (31.41)
        4:39.31 (31.51)     5:10.97 (31.66)     5:42.68 (31.71)     6:14.41 (31.73)
        6:46.17 (31.76)     7:17.94 (31.77)     7:49.52 (31.58)     8:20.72 (31.20)
        8:51.68 (30.96)     9:22.73 (31.05)     9:53.59 (30.86)    10:22.26 (28.67)
  5 Vance, Abby               20 ODU                       NT   10:37.25    1  
                  29.68     1:00.99 (31.31)     1:32.54 (31.55)     2:04.40 (31.86)
        2:36.32 (31.92)     3:08.16 (31.84)     3:40.01 (31.85)     4:11.93 (31.92)
        4:44.14 (32.21)     5:16.55 (32.41)     5:48.77 (32.22)     6:21.33 (32.56)
        6:53.72 (32.39)     7:26.20 (32.48)     7:58.75 (32.55)     8:30.98 (32.23)
        9:03.30 (32.32)     9:35.29 (31.99)    10:06.80 (31.51)    10:37.25 (30.45)
  6 Marsilii, Caitlin T       21 ECU-NC                    NT   10:38.22  
                  29.31     1:00.57 (31.26)     1:32.52 (31.95)     2:04.32 (31.80)
        2:36.18 (31.86)     3:08.37 (32.19)     3:40.62 (32.25)     4:12.53 (31.91)
        4:44.47 (31.94)     5:16.61 (32.14)     5:48.87 (32.26)     6:21.43 (32.56)
        6:54.15 (32.72)     7:26.51 (32.36)     7:58.82 (32.31)     8:30.86 (32.04)
        9:03.38 (32.52)     9:35.83 (32.45)    10:07.55 (31.72)    10:38.22 (30.67)
  7 Radcliffe, Brittany R     21 ECU-NC                    NT  x10:43.44  
                  29.48     1:01.22 (31.74)     1:33.34 (32.12)     2:05.45 (32.11)
        2:37.49 (32.04)     3:09.62 (32.13)     3:41.60 (31.98)     4:14.04 (32.44)
        4:46.42 (32.38)     5:18.90 (32.48)     5:51.07 (32.17)     6:23.49 (32.42)
        6:55.82 (32.33)     7:28.22 (32.40)     8:00.70 (32.48)     8:33.36 (32.66)
        9:05.97 (32.61)     9:38.50 (32.53)    10:11.17 (32.67)    10:43.44 (32.27)
 
Event 8  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Figuredo, Bernardo           ODU                  9:33.73    9:35.76    9  
                  26.09       54.43 (28.34)     1:22.99 (28.56)     1:51.85 (28.86)
        2:21.17 (29.32)     2:50.35 (29.18)     3:19.58 (29.23)     3:48.77 (29.19)
        4:17.93 (29.16)     4:47.41 (29.48)     5:16.52 (29.11)     5:44.94 (28.42)
        6:13.47 (28.53)     6:42.41 (28.94)     7:11.36 (28.95)     7:40.46 (29.10)
        8:09.44 (28.98)     8:38.96 (29.52)     9:07.98 (29.02)     9:35.76 (27.78)
  2 Cook, Andrew A            18 ODU                  9:45.49    9:40.28    4  
                  27.06       55.77 (28.71)     1:24.89 (29.12)     1:54.13 (29.24)
        2:23.48 (29.35)     2:52.77 (29.29)     3:22.10 (29.33)     3:51.36 (29.26)
        4:20.58 (29.22)     4:50.22 (29.64)     5:18.77 (28.55)     5:47.59 (28.82)
        6:16.38 (28.79)     6:45.45 (29.07)     7:14.33 (28.88)     7:43.60 (29.27)
        8:12.70 (29.10)     8:42.09 (29.39)     9:11.58 (29.49)     9:40.28 (28.70)
  3 Brame, Jason C            20 ODU                       NT    9:44.76    3  
                  26.81       55.56 (28.75)     1:24.51 (28.95)     1:53.49 (28.98)
        2:22.61 (29.12)     2:51.63 (29.02)     3:20.72 (29.09)     3:49.83 (29.11)
        4:18.97 (29.14)     4:48.17 (29.20)     5:17.69 (29.52)     5:47.17 (29.48)
        6:16.80 (29.63)     6:46.33 (29.53)     7:15.98 (29.65)     7:45.72 (29.74)
        8:15.62 (29.90)     8:45.41 (29.79)     9:15.51 (30.10)     9:44.76 (29.25)
  4 Bailey, Jonathan D        21 ECU-NC                    NT   10:00.81    2  
                  26.30       54.87 (28.57)     1:23.70 (28.83)     1:52.88 (29.18)
        2:22.25 (29.37)     2:51.87 (29.62)     3:21.64 (29.77)     3:51.57 (29.93)
        4:21.51 (29.94)     4:52.00 (30.49)     5:22.64 (30.64)     5:53.59 (30.95)
        6:24.63 (31.04)     6:55.89 (31.26)     7:26.87 (30.98)     7:57.83 (30.96)
        8:28.94 (31.11)     8:59.98 (31.04)     9:30.86 (30.88)    10:00.81 (29.95)
  5 Wyllie, Nick I            19 ECU-NC                    NT   10:05.72    1  
                  26.92       56.24 (29.32)     1:26.18 (29.94)     1:56.33 (30.15)
        2:26.52 (30.19)     2:56.83 (30.31)     3:27.47 (30.64)     3:58.08 (30.61)
        4:28.61 (30.53)     4:59.48 (30.87)     5:30.41 (30.93)     6:01.55 (31.14)
        6:32.56 (31.01)     7:03.39 (30.83)     7:34.35 (30.96)     8:05.46 (31.11)
        8:36.37 (30.91)     9:07.25 (30.88)     9:36.91 (29.66)    10:05.72 (28.81)
 
Event 9  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Berenotto, Holly C        20 ECU-NC                    NT    1:52.61    9  
                  26.79       55.30 (28.51)     1:24.27 (28.97)     1:52.61 (28.34)
  2 Bowers, Savannah C        18 ODU                  1:52.43    1:53.50    4  
                  26.32       54.64 (28.32)     1:23.60 (28.96)     1:53.50 (29.90)
  3 Brosi, Kelsey N           21 ECU-NC                    NT    1:54.74    3  
                  26.12       54.75 (28.63)     1:24.40 (29.65)     1:54.74 (30.34)
  4 Giresunlu, Yesim          18 ODU                  1:53.45    1:57.20    2  
                  28.06       57.96 (29.90)     1:27.63 (29.67)     1:57.20 (29.57)
  5 Vance, Abby               20 ODU                  1:58.29    1:59.55    1  
                  27.91       57.63 (29.72)     1:28.48 (30.85)     1:59.55 (31.07)
  6 Lawrence, Anna Holland    20 ECU-NC                    NT    2:00.89  
                  27.36       56.96 (29.60)     1:28.27 (31.31)     2:00.89 (32.62)
  7 Bodner, Giovanna L        18 ODU                  1:58.84   x2:03.22  
                  27.87       58.74 (30.87)     1:31.37 (32.63)     2:03.22 (31.85)
 
Event 10  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Camozzo, Daniel L         19 ODU                  1:43.75    1:43.38    9  
                  24.76       51.21 (26.45)     1:17.44 (26.23)     1:43.38 (25.94)
  2 Watson, Carter               ODU                  1:43.19    1:44.02    4  
                  24.36       50.21 (25.85)     1:17.03 (26.82)     1:44.02 (26.99)
  3 Mead, Jeffrey K           19 ECU-NC                    NT    1:44.60    3  
                  24.53       51.01 (26.48)     1:17.80 (26.79)     1:44.60 (26.80)
  4 Akay, Dogus M             21 ODU                       NT    1:45.55    2  
                  24.87       51.54 (26.67)     1:18.74 (27.20)     1:45.55 (26.81)
  5 Gaston, Hyatt H           20 ECU-NC                    NT    1:46.30    1  
                  24.83       52.03 (27.20)     1:19.54 (27.51)     1:46.30 (26.76)
  6 Simic, Nikola             20 ECU-NC                    NT    1:46.34  
                  24.79       51.92 (27.13)     1:19.04 (27.12)     1:46.34 (27.30)
  7 Schwab, Kevin P           18 ECU-NC                    NT   x1:47.90  
                  24.76       51.92 (27.16)     1:19.90 (27.98)     1:47.90 (28.00)
  8 Figuredo, Bernardo           ODU                  1:44.65   x1:49.14  
                  25.58       53.20 (27.62)     1:21.50 (28.30)     1:49.14 (27.64)
 
Event 11  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rashleigh, Kimberly B     21 ODU                    56.48      58.23    9  
                  28.42       58.23 (29.81)                                        
  2 Gibas, Anna C             20 ECU-NC                    NT      58.31    4  
                  28.18       58.31 (30.13)                                        
  3 Ford, Kayla A             20 ECU-NC                    NT      59.33    3  
                  29.41       59.33 (29.92)                                        
  4 Francis, Kylie N          22 ECU-NC                    NT      59.42    2  
                  29.13       59.42 (30.29)                                        
  5 Capes, Molly K            19 ODU                  1:01.63    1:02.39    1  
                  30.47     1:02.39 (31.92)                                        
  6 Martin, Chelsea M         19 ODU                    59.26    1:02.59  
                  30.65     1:02.59 (31.94)                                        
  7 Canty, Christine M        19 ODU                  1:04.77   x1:03.43  
                  30.85     1:03.43 (32.58)                                        
 
Event 12  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Crockett, Drew R          20 ODU                    51.37      52.40    9  
                  25.67       52.40 (26.73)                                        
  2 Smedstad, Andre K         18 ECU-NC                    NT      52.57    4  
                  25.85       52.57 (26.72)                                        
  3 Jonsson, BirkirMar        24 ODU                    53.01      53.26    3  
                  26.07       53.26 (27.19)                                        
  4 Kiraly, Attila            21 ECU-NC                    NT      53.97    2  
                  26.65       53.97 (27.32)                                        
  5 Francis, Alec R           20 ECU-NC                    NT      54.14    1  
                  26.02       54.14 (28.12)                                        
  5 Bobsin, Geoffrey W        20 ECU-NC                    NT     x54.14  
                  26.21       54.14 (27.93)                                        
  7 Telep, Ryan P             19 ODU                    54.64      55.04  
                  27.19       55.04 (27.85)                                        
  8 Bogle, Justin J           18 ODU                    56.93     x57.59  
                  27.78       57.59 (29.81)                                        
 
Event 13  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Haraldsdottir, ErlaDogg   23 ODU                  1:00.79    1:04.34    9  
                  30.92     1:04.34 (33.42)                                        
  2 Giese, Kristen B          22 ECU-NC                    NT    1:06.48    4  
                  31.53     1:06.48 (34.95)                                        
  3 Cempel, Laura M           20 ODU                  1:09.25    1:07.04    3  
                  31.80     1:07.04 (35.24)                                        
  4 Oliver, Elizabeth W       20 ECU-NC                    NT    1:08.37    2  
                  32.83     1:08.37 (35.54)                                        
  5 Lincoln, Charlsie D       19 ECU-NC                    NT    1:08.57    1  
                  32.53     1:08.57 (36.04)                                        
  6 Brinkley, Jessica C       21 ECU-NC                    NT   x1:09.36  
                  32.56     1:09.36 (36.80)                                        
  7 Huther, Alicia            19 ODU                  1:12.97    1:12.82  
                  34.62     1:12.82 (38.20)                                        
 
Event 14  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Arnason, Arni             24 ODU                    53.32      54.41    9  
                  25.78       54.41 (28.63)                                        
  2 Cepulis, Rokas            20 ECU-NC                    NT      57.23    4  
                  27.21       57.23 (30.02)                                        
  3 Haigh, Jason L            19 ODU                    57.54      57.78    3  
                  27.39       57.78 (30.39)                                        
  4 Ryan, Tommy J             22 ECU-NC                    NT      59.26    2  
                  27.81       59.26 (31.45)                                        
  5 Bahminipour, Jobin        21 ODU                    59.82    1:00.94    1  
                  28.92     1:00.94 (32.02)                                        
  6 Fischetti, Brian R        20 ODU                       NT   x1:01.76  
                  28.55     1:01.76 (33.21)                                        
  7 Parker, Doug M            21 ECU-NC                    NT    1:02.08  
                  29.22     1:02.08 (32.86)                                        
  8 Jolly, Mike A             20 ECU-NC                    NT   x1:03.76  
                  29.82     1:03.76 (33.94)                                        
 
Event 15  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hubert, Jessica B         20 ODU                  2:02.39    2:05.61    9  
                  28.57     1:00.50 (31.93)     1:32.73 (32.23)     2:05.61 (32.88)
  2 Gray, Lauren E            19 ECU-NC                    NT    2:07.23    4  
                  29.44     1:01.82 (32.38)     1:34.56 (32.74)     2:07.23 (32.67)
  3 Luchsinger, Ashley N      20 ODU                  2:04.05    2:07.27    3  
                  28.48     1:00.68 (32.20)     1:33.72 (33.04)     2:07.27 (33.55)
  4 Morrin, Danielle M        18 ECU-NC                    NT    2:07.72    2  
                  29.29     1:01.64 (32.35)     1:34.47 (32.83)     2:07.72 (33.25)
  5 Naylor, Danielle C        20 ODU                  2:08.79    2:09.75    1  
                  29.91     1:03.16 (33.25)     1:37.17 (34.01)     2:09.75 (32.58)
  6 Stiles, Madeline          21 ODU                  2:05.26   x2:09.84  
                  29.45     1:02.71 (33.26)     1:36.47 (33.76)     2:09.84 (33.37)
  7 Bechar, Amit              21 ECU-NC                    NT    2:10.06  
                  30.05     1:03.25 (33.20)     1:35.72 (32.47)     2:10.06 (34.34)
  8 Rauscher, Meaghan E       20 ECU-NC                    NT   x2:11.72  
                  29.35     1:02.32 (32.97)     1:36.75 (34.43)     2:11.72 (34.97)
 
Event 16  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Woods, Daniel J           18 ECU-NC                    NT    1:55.50    9  
                  26.13       56.22 (30.09)     1:25.91 (29.69)     1:55.50 (29.59)
  2 Chalfont, Dan             19 ODU                  1:58.31    1:56.15    4  
                  25.97       55.05 (29.08)     1:24.68 (29.63)     1:56.15 (31.47)
  3 Brame, Jason C            20 ODU                  1:54.32    1:56.21    3  
                  26.81       56.23 (29.42)     1:26.47 (30.24)     1:56.21 (29.74)
  4 Flanagan, JD D            21 ECU-NC                    NT    1:56.28    2  
                  25.85       55.82 (29.97)     1:26.41 (30.59)     1:56.28 (29.87)
  5 Camozzo, Daniel L         19 ODU                  1:54.35    1:56.90    1  
                  26.48       56.42 (29.94)     1:26.81 (30.39)     1:56.90 (30.09)
  6 Haigwood, Turner W        20 ECU-NC                    NT    1:58.07  
                  26.19       56.00 (29.81)     1:26.92 (30.92)     1:58.07 (31.15)
  7 Collins, Ty               18 ODU                  2:00.40   x2:00.15  
                  26.35       56.50 (30.15)     1:27.37 (30.87)     2:00.15 (32.78)
  8 Miller, Ben W             19 ECU-NC                    NT   x2:05.97  
                  27.75       59.46 (31.71)     1:32.38 (32.92)     2:05.97 (33.59)
 
Event 17  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Favoreto, Natalia C       22 ECU-NC                    NT      24.26    9  
  2 Berenotto, Holly C        20 ECU-NC                    NT      24.29    4  
  3 Forbes, Emma C            21 ODU                    23.94      24.41    3  
  4 Gaskill, Kali E           21 ECU-NC                    NT      24.77    2  
  5 O'Toole, Heather M        20 ECU-NC                    NT     x24.88  
  6 Bowers, Savannah C        18 ODU                    24.85      25.30    1  
  7 Martin, Chelsea M         19 ODU                    25.55      26.29  
  8 Stevenson, Emily K        19 ODU                    27.24     x26.77  
 
Event 18  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hoxha, Sidni              20 ODU                    20.30      20.57    9  
  2 Smith, Chad P             19 ODU                    21.60      21.26    4  
  3 Temotio, Junior A         23 ECU-NC                    NT      21.62    3  
  4 Stauder, Travis K         21 ECU-NC                    NT      21.79    2  
  5 Simic, Nikola             20 ECU-NC                    NT      21.83    1  
  6 Mead, Jeffrey K           19 ECU-NC                    NT     x21.88  
  7 Hubert, Eddie J           18 ODU                    21.98      22.08  
  8 Leach, Jimmy A            19 ODU                    23.33     x23.15  
 
Event 19  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Favoreto, Natalia C       22 ECU-NC                    NT      52.74    9  
                  25.46       52.74 (27.28)                                        
  2 Forbes, Emma C            21 ODU                    51.96      52.84    4  
                  25.65       52.84 (27.19)                                        
  3 Berenotto, Holly C        20 ECU-NC                    NT      52.87    3  
                  25.86       52.87 (27.01)                                        
  4 O'Toole, Heather M        20 ECU-NC                    NT      53.33    2  
                  25.82       53.33 (27.51)                                        
  5 Bowers, Savannah C        18 ODU                    52.90      53.67    1  
                  25.99       53.67 (27.68)                                        
  6 Gaskill, Kali E           21 ECU-NC                    NT     x54.09  
                  26.22       54.09 (27.87)                                        
  7 Stiles, Madeline          21 ODU                    54.51      54.59  
                  26.59       54.59 (28.00)                                        
  8 Bodner, Giovanna L        18 ODU                    55.49     x57.44  
                  27.73       57.44 (29.71)                                        
 
Event 20  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hoxha, Sidni              20 ODU                    45.38      46.47    9  
                  22.37       46.47 (24.10)                                        
  2 Simic, Nikola             20 ECU-NC                    NT      47.25    4  
                  23.07       47.25 (24.18)                                        
  3 Bobsin, Geoffrey W        20 ECU-NC                    NT      47.31    3  
                  22.83       47.31 (24.48)                                        
  4 Smith, Chad P             19 ODU                    48.14      48.06    2  
                  23.10       48.06 (24.96)                                        
  5 Watson, Carter               ODU                    47.81      48.76    1  
                  23.42       48.76 (25.34)                                        
  6 Stauder, Travis K         21 ECU-NC                    NT      49.17  
                  24.03       49.17 (25.14)                                        
  7 Leach, Jimmy A            19 ODU                    51.90     x51.60  
                  24.86       51.60 (26.74)                                        
 -- Schwab, Kevin P           18 ECU-NC                    NT         DQ  
      60 False start
                  23.35          DQ (25.35)                                        
 
Event 21  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rashleigh, Kimberly B     21 ODU                  1:59.54    2:04.27    9  
                  29.26     1:00.59 (31.33)     1:32.36 (31.77)     2:04.27 (31.91)
  2 Gibas, Anna C             20 ECU-NC                    NT    2:05.37    4  
                  29.79     1:01.27 (31.48)     1:33.59 (32.32)     2:05.37 (31.78)
  3 Brosi, Kelsey N           21 ECU-NC                    NT    2:06.11    3  
                  29.63     1:00.97 (31.34)     1:33.42 (32.45)     2:06.11 (32.69)
  4 Ford, Kayla A             20 ECU-NC                    NT    2:07.39    2  
                  30.35     1:02.16 (31.81)     1:34.58 (32.42)     2:07.39 (32.81)
  5 Martin, Chelsea M         19 ODU                  2:07.37    2:13.88    1  
                  30.99     1:04.33 (33.34)     1:39.23 (34.90)     2:13.88 (34.65)
  6 Capes, Molly K            19 ODU                  2:12.99    2:15.19  
                  31.79     1:05.50 (33.71)     1:40.37 (34.87)     2:15.19 (34.82)
  7 Canty, Christine M        19 ODU                  2:17.75   x2:17.73  
                  31.89     1:06.14 (34.25)     1:42.03 (35.89)     2:17.73 (35.70)
 
Event 22  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kiraly, Attila            21 ECU-NC                    NT    1:52.23    9  
                  26.78       54.91 (28.13)     1:23.58 (28.67)     1:52.23 (28.65)
  2 Smedstad, Andre K         18 ECU-NC                    NT    1:55.14    4  
                  27.58       57.72 (30.14)     1:27.22 (29.50)     1:55.14 (27.92)
  3 Telep, Ryan P             19 ODU                  1:53.79    1:56.15    3  
                  27.81       57.42 (29.61)     1:27.01 (29.59)     1:56.15 (29.14)
  4 Collins, Ty               18 ODU                  1:55.92    1:58.18    2  
                  27.28       56.61 (29.33)     1:27.22 (30.61)     1:58.18 (30.96)
  5 Crockett, Drew R          20 ODU                  1:55.53    1:58.99    1  
                  27.65       57.67 (30.02)     1:28.13 (30.46)     1:58.99 (30.86)
  6 Jolly, Mike A             20 ECU-NC                    NT    1:59.83  
                  27.99       58.05 (30.06)     1:29.16 (31.11)     1:59.83 (30.67)
  7 Jonsson, BirkirMar        24 ODU                  1:59.53   x2:01.37  
                  28.14       58.67 (30.53)     1:30.24 (31.57)     2:01.37 (31.13)
 
Event 23  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Haraldsdottir, ErlaDogg   23 ODU                  2:15.98    2:21.24    9  
                  31.83     1:07.23 (35.40)     1:43.76 (36.53)     2:21.24 (37.48)
  2 Cempel, Laura M           20 ODU                  2:26.74    2:24.88    4  
                  32.71     1:09.02 (36.31)     1:46.76 (37.74)     2:24.88 (38.12)
  3 Oliver, Elizabeth W       20 ECU-NC                    NT    2:25.01    3  
                  34.01     1:11.46 (37.45)     1:47.97 (36.51)     2:25.01 (37.04)
  4 Giese, Kristen B          22 ECU-NC                    NT    2:25.65    2  
                  33.10     1:10.28 (37.18)     1:48.08 (37.80)     2:25.65 (37.57)
  5 Lincoln, Charlsie D       19 ECU-NC                    NT    2:26.39    1  
                  33.80     1:11.18 (37.38)     1:49.02 (37.84)     2:26.39 (37.37)
  6 Brinkley, Jessica C       21 ECU-NC                    NT   x2:33.53  
                  34.88     1:13.66 (38.78)     1:53.53 (39.87)     2:33.53 (40.00)
  7 Huther, Alicia            19 ODU                  2:35.15    2:33.64  
                  35.96     1:15.31 (39.35)     1:54.58 (39.27)     2:33.64 (39.06)
 
Event 24  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Arnason, Arni             24 ODU                  1:57.60    2:00.46    9  
                  27.17       57.40 (30.23)     1:28.66 (31.26)     2:00.46 (31.80)
  2 Haigh, Jason L            19 ODU                  2:03.92    2:04.84    4  
                  29.25     1:01.20 (31.95)     1:32.94 (31.74)     2:04.84 (31.90)
  3 Cepulis, Rokas            20 ECU-NC                    NT    2:05.27    3  
                  29.00     1:00.75 (31.75)     1:33.10 (32.35)     2:05.27 (32.17)
  4 Bahminipour, Jobin        21 ODU                  2:08.36    2:10.90    2  
                  29.83     1:02.87 (33.04)     1:36.66 (33.79)     2:10.90 (34.24)
  5 Ryan, Tommy J             22 ECU-NC                    NT    2:11.75    1  
                  28.96     1:01.91 (32.95)     1:36.33 (34.42)     2:11.75 (35.42)
  6 Parker, Doug M            21 ECU-NC                    NT    2:14.84  
                  30.61     1:05.11 (34.50)     1:39.94 (34.83)     2:14.84 (34.90)
  7 Fischetti, Brian R        20 ODU                       NT   x2:16.21  
                  30.45     1:05.12 (34.67)     1:40.72 (35.60)     2:16.21 (35.49)
 
Event 25  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Giresunlu, Yesim          18 ODU                  4:54.68    5:02.28    9  
                  28.00       57.69 (29.69)     1:28.14 (30.45)     1:58.71 (30.57)
        2:29.17 (30.46)     2:59.62 (30.45)     3:30.30 (30.68)     4:01.17 (30.87)
        4:32.17 (31.00)     5:02.28 (30.11)                                        
  2 Rossi, Megan C            19 ECU-NC                    NT    5:04.74    4  
                  28.53       58.71 (30.18)     1:29.31 (30.60)     1:59.94 (30.63)
        2:30.59 (30.65)     3:01.39 (30.80)     3:32.11 (30.72)     4:03.23 (31.12)
        4:34.10 (30.87)     5:04.74 (30.64)                                        
  3 Naylor, Danielle C        20 ODU                  4:58.54    5:05.49    3  
                  28.68       59.23 (30.55)     1:29.84 (30.61)     2:00.82 (30.98)
        2:31.71 (30.89)     3:02.81 (31.10)     3:33.64 (30.83)     4:04.62 (30.98)
        4:35.36 (30.74)     5:05.49 (30.13)                                        
  4 Chew, Lauren E            18 ECU-NC                    NT    5:09.02    2  
                  28.82       59.70 (30.88)     1:30.57 (30.87)     2:01.75 (31.18)
        2:33.28 (31.53)     3:04.98 (31.70)     3:36.28 (31.30)     4:07.68 (31.40)
        4:39.13 (31.45)     5:09.02 (29.89)                                        
  5 Marsilii, Caitlin T       21 ECU-NC                    NT    5:11.56    1  
                  28.87     1:00.25 (31.38)     1:31.74 (31.49)     2:03.44 (31.70)
        2:34.84 (31.40)     3:06.24 (31.40)     3:37.60 (31.36)     4:09.15 (31.55)
        4:40.96 (31.81)     5:11.56 (30.60)                                        
  6 Vance, Abby               20 ODU                  5:15.43    5:12.80  
                  29.13     1:00.10 (30.97)     1:31.82 (31.72)     2:03.75 (31.93)
        2:35.52 (31.77)     3:07.08 (31.56)     3:38.85 (31.77)     4:10.69 (31.84)
        4:42.45 (31.76)     5:12.80 (30.35)                                        
  7 Gray, Lauren E            19 ECU-NC                    NT   x5:16.74  
                  29.07     1:00.20 (31.13)     1:32.23 (32.03)     2:04.26 (32.03)
        2:36.77 (32.51)     3:09.10 (32.33)     3:41.34 (32.24)     4:13.60 (32.26)
        4:45.79 (32.19)     5:16.74 (30.95)                                        
  8 Considine, Nora           18 ODU                  5:33.02   x5:39.16  
                  29.78     1:02.21 (32.43)     1:35.67 (33.46)     2:09.96 (34.29)
        2:44.74 (34.78)     3:19.61 (34.87)     3:54.50 (34.89)     4:29.64 (35.14)
        5:04.93 (35.29)     5:39.16 (34.23)                                        
 
Event 26  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cook, Andrew A            18 ODU                  4:44.02    4:43.81    9  
                  26.41       54.56 (28.15)     1:22.89 (28.33)     1:51.57 (28.68)
        2:20.54 (28.97)     2:49.09 (28.55)     3:18.16 (29.07)     3:46.85 (28.69)
        4:15.70 (28.85)     4:43.81 (28.11)                                        
  2 Brame, Jason C            20 ODU                  4:41.46    4:44.96    4  
                  26.37       54.85 (28.48)     1:23.60 (28.75)     1:52.45 (28.85)
        2:21.29 (28.84)     2:50.09 (28.80)     3:19.14 (29.05)     3:48.24 (29.10)
        4:17.24 (29.00)     4:44.96 (27.72)                                        
  3 Figuredo, Bernardo           ODU                  4:34.73    4:45.20    3  
                  26.27       55.05 (28.78)     1:24.36 (29.31)     1:53.61 (29.25)
        2:22.38 (28.77)     2:50.90 (28.52)     3:19.76 (28.86)     3:48.41 (28.65)
        4:17.45 (29.04)     4:45.20 (27.75)                                        
  4 Mead, Jeffrey K           19 ECU-NC                    NT    4:46.47    2  
                  26.37       55.06 (28.69)     1:24.12 (29.06)     1:53.36 (29.24)
        2:22.64 (29.28)     2:50.42 (27.78)     3:18.69 (28.27)     3:48.24 (29.55)
        4:18.13 (29.89)     4:46.47 (28.34)                                        
  5 Gaston, Hyatt H           20 ECU-NC                    NT    4:47.04    1  
                  26.11       55.02 (28.91)     1:24.51 (29.49)     1:53.88 (29.37)
        2:23.36 (29.48)     2:52.72 (29.36)     3:21.79 (29.07)     3:50.72 (28.93)
        4:19.38 (28.66)     4:47.04 (27.66)                                        
  6 Akay, Dogus M             21 ODU                  4:45.19   x4:48.04  
                  26.35       55.32 (28.97)     1:24.41 (29.09)     1:53.36 (28.95)
        2:22.86 (29.50)     2:51.74 (28.88)     3:20.83 (29.09)     3:50.37 (29.54)
        4:19.79 (29.42)     4:48.04 (28.25)                                        
  7 Wyllie, Nick I            19 ECU-NC                    NT    4:53.58  
                  26.53       55.76 (29.23)     1:25.34 (29.58)     1:55.10 (29.76)
        2:24.86 (29.76)     2:54.59 (29.73)     3:24.78 (30.19)     3:55.11 (30.33)
        4:25.24 (30.13)     4:53.58 (28.34)                                        
  8 Bailey, Jonathan D        21 ECU-NC                    NT   x4:53.71  
                  26.03       54.45 (28.42)     1:23.27 (28.82)     1:52.44 (29.17)
        2:21.77 (29.33)     2:51.78 (30.01)     3:22.73 (30.95)     3:53.62 (30.89)
        4:24.94 (31.32)     4:53.71 (28.77)                                        
 
Event 27  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hubert, Jessica B         20 ODU                    56.91      57.36    9  
                  27.64       57.36 (29.72)                                        
  2 Favoreto, Natalia C       22 ECU-NC                    NT      57.72    4  
                  27.32       57.72 (30.40)                                        
  3 Luchsinger, Ashley N      20 ODU                    56.37      57.76    3  
                  26.95       57.76 (30.81)                                        
  4 Gaskill, Kali E           21 ECU-NC                    NT      59.73    2  
                  27.92       59.73 (31.81)                                        
  5 Hess, Pamela M            20 ECU-NC                    NT    1:00.06    1  
                  28.11     1:00.06 (31.95)                                        
  6 Rauscher, Meaghan E       20 ECU-NC                    NT   x1:00.91  
                  28.96     1:00.91 (31.95)                                        
  6 Stiles, Madeline          21 ODU                    56.82    1:00.91  
                  28.88     1:00.91 (32.03)                                        
  8 Lauer, Kristen            19 ODU                       NT   x1:01.27  
                  28.73     1:01.27 (32.54)                                        
 
Event 28  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Temotio, Junior A         23 ECU-NC                    NT      50.98    9  
                  23.72       50.98 (27.26)                                        
  2 Crockett, Drew R          20 ODU                    50.64      52.33    4  
                  24.42       52.33 (27.91)                                        
  3 Camozzo, Daniel L         19 ODU                       NT      52.37    3  
                  24.35       52.37 (28.02)                                        
  4 Flanagan, JD D            21 ECU-NC                    NT      52.46    2  
                  24.62       52.46 (27.84)                                        
  5 Chalfont, Dan             19 ODU                    53.29      52.95    1  
                  24.61       52.95 (28.34)                                        
  6 Woods, Daniel J           18 ECU-NC                    NT      53.54  
                  24.95       53.54 (28.59)                                        
  7 Hubert, Eddie J           18 ODU                    54.48     x53.62  
                  24.99       53.62 (28.63)                                        
  8 Francis, Alec R           20 ECU-NC                    NT     x54.61  
                  25.01       54.61 (29.60)                                        
 
Event 29  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rashleigh, Kimberly B     21 ODU                  2:03.79    2:07.86    9  
                  28.07       59.93 (31.86)     1:37.07 (37.14)     2:07.86 (30.79)
  2 Cempel, Laura M           20 ODU                       NT    2:10.02    4  
                  29.15     1:02.53 (33.38)     1:40.97 (38.44)     2:10.02 (29.05)
  3 Morrin, Danielle M        18 ECU-NC                    NT    2:11.16    3  
                  28.76     1:01.77 (33.01)     1:40.42 (38.65)     2:11.16 (30.74)
  4 Gibas, Anna C             20 ECU-NC                    NT    2:11.81    2  
                  28.79     1:01.78 (32.99)     1:41.06 (39.28)     2:11.81 (30.75)
  5 Giese, Kristen B          22 ECU-NC                    NT    2:12.30    1  
                  28.88     1:04.10 (35.22)     1:41.60 (37.50)     2:12.30 (30.70)
  6 Stiles, Madeline          21 ODU                       NT    2:14.48  
                  29.05     1:05.30 (36.25)     1:44.01 (38.71)     2:14.48 (30.47)
  7 Lawrence, Anna Holland    20 ECU-NC                    NT   x2:14.49  
                  29.13     1:04.77 (35.64)     1:43.44 (38.67)     2:14.49 (31.05)
  8 Huther, Alicia            19 ODU                  2:25.55   x2:23.81  
                  32.57     1:09.69 (37.12)     1:49.42 (39.73)     2:23.81 (34.39)
 
Event 30  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Arnason, Arni             24 ODU                  1:50.74    1:51.43    9  
                  25.03       54.71 (29.68)     1:25.83 (31.12)     1:51.43 (25.60)
  2 Cepulis, Rokas            20 ECU-NC                    NT    1:55.24    4  
                  25.36       55.21 (29.85)     1:27.94 (32.73)     1:55.24 (27.30)
  3 Kiraly, Attila            21 ECU-NC                    NT    1:55.33    3  
                  25.35       54.26 (28.91)     1:28.14 (33.88)     1:55.33 (27.19)
  4 Haigwood, Turner W        20 ECU-NC                    NT    1:59.25    2  
                  25.25       55.71 (30.46)     1:31.61 (35.90)     1:59.25 (27.64)
  5 Akay, Dogus M             21 ODU                       NT    1:59.36    1  
                  25.77       55.24 (29.47)     1:32.44 (37.20)     1:59.36 (26.92)
  6 Telep, Ryan P             19 ODU                  1:56.38    1:59.39  
                  26.41       56.20 (29.79)     1:31.99 (35.79)     1:59.39 (27.40)
  7 Miller, Ben W             19 ECU-NC                    NT   x2:02.60  
                  26.84       57.59 (30.75)     1:34.46 (36.87)     2:02.60 (28.14)
  8 Collins, Ty               18 ODU                  2:00.87   x2:02.65  
                  25.85       56.89 (31.04)     1:34.46 (37.57)     2:02.65 (28.19)
 
Event 31  Women 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 East Carolina Swimming & Divin-NC  'A'                 NT    3:31.61   11  
     1) Berenotto, Holly C 20           2) O'Toole, Heather M 20          
     3) Francis, Kylie N 22             4) Brosi, Kelsey N 21             
                  25.37       52.50 (52.50)     1:16.94 (24.44)     1:44.93 (52.43)
        2:09.93 (25.00)     2:38.67 (53.74)     3:03.87 (25.20)     3:31.61 (52.94)
  2 Old Dominion University  'A'                      3:29.68    3:33.36    4  
     1) Bowers, Savannah C 18           2) Luchsinger, Ashley N 20        
     3) Haraldsdottir, ErlaDogg D 23    4) Forbes, Emma C 21              
                  25.87       53.56 (53.56)     1:19.37 (25.81)     1:47.97 (54.41)
        2:13.05 (25.08)     2:40.97 (53.00)     3:05.88 (24.91)     3:33.36 (52.39)
  3 East Carolina Swimming & Divin-NC  'B'                 NT    3:41.57    2  
     1) Gaskill, Kali E 21              2) Rossi, Megan C 19              
     3) Lincoln, Charlsie D 19          4) Bechar, Amit 21                
                  26.30       54.28 (54.28)     1:21.07 (26.79)     1:50.14 (55.86)
        2:16.05 (25.91)     2:44.91 (54.77)     3:12.05 (27.14)     3:41.57 (56.66)
  4 East Carolina Swimming & Divin-NC  'C'                 NT   x3:43.54  
     1) Ford, Kayla A 20                2) Radcliffe, Brittany R 21       
     3) Oliver, Elizabeth W 20          4) Hess, Pamela M 20              
                  26.47       54.91 (54.91)     1:21.25 (26.34)     1:50.19 (55.28)
        2:16.60 (26.41)     2:46.28 (56.09)     3:13.59 (27.31)     3:43.54 (57.26)
  5 Old Dominion University  'B'                           NT    3:44.10  
     1) Bodner, Giovanna L 18           2) Naylor, Danielle C 20          
     3) Vance, Abby 20                  4) Giresunlu, Yesim 18            
                  27.92       58.37 (58.37)     1:24.73 (26.36)     1:54.01 (55.64)
        2:20.31 (26.30)     2:49.26 (55.25)     3:16.02 (26.76)     3:44.10 (54.84)
  6 Old Dominion University  'C'                           NT   x3:56.50  
     1) Considine, Nora 18              2) Lauer, Kristen 19              
     3) Stevenson, Emily K 19           4) Capes, Molly K 19              
                  28.01       59.24 (59.24)     1:27.11 (27.87)     1:58.40 (59.16)
        2:25.82 (27.42)     2:57.43 (59.03)     3:25.48 (28.05)     3:56.50 (59.07)
 
Event 32  Men 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 East Carolina Swimming & Divin-NC  'A'                 NT    3:08.30   11  
     1) Simic, Nikola 20                2) Temotio, Junior A 23           
     3) Mead, Jeffrey K 19              4) Bobsin, Geoffrey W 20          
                  23.05       47.13 (47.13)     1:10.05 (22.92)     1:34.86 (47.73)
        1:57.22 (22.36)     2:22.10 (47.24)     2:44.20 (22.10)     3:08.30 (46.20)
  2 East Carolina Swimming & Divin-NC  'B'                 NT    3:13.38    4  
     1) Gaston, Hyatt H 20              2) Stauder, Travis K 21           
     3) Smedstad, Andre K 18            4) Schwab, Kevin P 18             
                  23.36       48.41 (48.41)     1:11.87 (23.46)     1:36.59 (48.18)
        1:59.40 (22.81)     2:25.18 (48.59)     2:47.79 (22.61)     3:13.38 (48.20)
 -- Old Dominion University  'A'                      3:04.02   X3:07.78  
     1) Smith, Chad P 19                2) Hubert, Eddie J 18             
     3) Camozzo, Daniel L 19            4) Hoxha, Sidni 20                
                  23.34       48.06 (48.06)     1:10.17 (22.11)     1:35.69 (47.63)
        1:57.76 (22.07)     2:22.48 (46.79)     2:43.81 (21.33)     3:07.78 (45.30)
 -- Old Dominion University  'B'                           NT   X3:19.50  
     1) Figuredo, Bernardo              2) Chalfont, Dan 19               
     3) Brame, Jason C 20               4) Watson, Carter                 
                  23.94       50.10 (50.10)     1:13.80 (23.70)     1:40.78 (50.68)
        2:04.56 (23.78)     2:30.82 (50.04)     2:53.86 (23.04)     3:19.50 (48.68)
 -- Old Dominion University  'C'                           NT   X3:24.56  
     1) Fischetti, Brian R 20           2) Jonsson, BirkirMar 24          
     3) Leach, Jimmy A 19               4) Cook, Andrew A 18              
                  23.86       50.03 (50.03)     1:14.05 (24.02)     1:41.30 (51.27)
        2:05.26 (23.96)     2:32.49 (51.19)     2:57.42 (24.93)     3:24.56 (52.07)
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 32                    
 
  1. East Carolina Swimming & Divin      155   2. Old Dominion University             143
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 32                     
 
  1. Old Dominion University             165   2. East Carolina Swimming & Divin      127

Soccer Voucher Books 2014
Stihl Soccer Classic 2014 Ad Belt
College Colors Day
Style Guide 2014
Tickets the Troops
ODAF Donor Spotlight
Monarch Media