Monarch Maniacs
Soccer Voucher Books 2014
Football Style Guide 2014
Taylor's Tally
Tickets for Troops
Wrestling Voucher Books 2014
Pick 5 Game Mini-Plan
BBall Season Tickets 2014-15
CUSA MSOC Championships
Swimming And Diving: Women: Old Dominion 157, George Washington 154; Men: Old Dominion: 185, George Washington 95

 

Dec. 1, 2007

Recap

                                       Hy-Tek's Meet Manager 12/1/2007 03:54 PM
                             GW vs ODU - 12/1/2007
                                    Results

Event 1 Girls 200 Yard Medley Relay =============================================================================== School Finals Points =============================================================================== 1 Old Dominion University 'A' 1:50.29 11 1) Barrientos, April 2) Sargent, Jennifer 3) Kess, Hannah 4) Moiseeva, Elizaveta 27.60 58.43 (30.83) 1:24.90 (26.47) 1:50.29 (25.39) 2 George Washington University 'A' 1:54.19 4 1) Beggs, Sarah M FR 2) Berdini, Ariana JR 3) Moss, Molly SR 4) Timlin, Katrina SO 29.15 1:00.05 (30.90) 1:28.35 (28.30) 1:54.19 (25.84) 3 George Washington University 'B' 1:55.14 2 1) Brewer, Caitlin L FR 2) Fuchs, Lauren JR 3) Miesfeld, Noelle FR 4) Maggiolo, Luci JR 29.22 1:00.65 (31.43) 1:29.53 (28.88) 1:55.14 (25.61) 4 Old Dominion University 'B' 1:55.75 1) North, Kelli 2) Sayers, Kelley 3) Gianni, Christina 4) Ephraim, Jordan 29.68 1:02.27 (32.59) 1:29.79 (27.52) 1:55.75 (25.96) 5 Old Dominion University 'C' x2:01.37 1) Gill, Megan 2) Nold, Alysson 3) Hogg, Kendra 4) Fiskus, Lauren 31.69 1:03.58 (31.89) 1:34.01 (30.43) 2:01.37 (27.36)

Event 2 Boys 200 Yard Medley Relay =============================================================================== School Finals Points =============================================================================== 1 Old Dominion University 'A' 1:38.54 11 1) Murai, Wesley 2) Lundberg, Johan 3) Pastore, Vincent 4) Balint, Patrik 24.57 51.80 (27.23) 1:15.43 (23.63) 1:38.54 (23.11) 2 Old Dominion University 'B' 1:40.61 4 1) Latimer, Kevin 2) Kinas, Joshua 3) Gallagher, Daniel 4) Keck, Brandon 25.49 53.52 (28.03) 1:18.44 (24.92) 1:40.61 (22.17) 3 Old Dominion University 'C' x1:41.94 1) Kearns, Zachary 2) Sica, Corey 3) Dee, Jonathon 4) Brett, Austin 26.89 55.45 (28.56) 1:19.44 (23.99) 1:41.94 (22.50) 4 George Washington University 'A' 1:42.87 2 1) Boudreau, Drew SR 2) Maguire, Andrew FR 3) Cosme, Stephen SO 4) Meyer, David FR 27.23 55.95 (28.72) 1:20.75 (24.80) 1:42.87 (22.12)

Event 3 Girls 1000 Yard Freestyle =============================================================================== Name Year School Finals Points =============================================================================== 1 Larsson, Caroline ODU 10:32.19 9 29.76 1:01.59 (31.83) 1:33.26 (31.67) 2:04.85 (31.59) 2:36.62 (31.77) 3:08.41 (31.79) 3:40.09 (31.68) 4:11.81 (31.72) 4:43.67 (31.86) 5:15.43 (31.76) 5:47.00 (31.57) 6:18.72 (31.72) 6:50.52 (31.80) 7:22.50 (31.98) 7:54.44 (31.94) 8:26.44 (32.00) 8:58.40 (31.96) 9:30.44 (32.04) 10:02.39 (31.95) 10:32.19 (29.80) 2 North, Kelli ODU 10:47.98 4 29.65 1:01.60 (31.95) 1:34.01 (32.41) 2:06.17 (32.16) 2:38.70 (32.53) 3:11.09 (32.39) 3:43.34 (32.25) 4:15.65 (32.31) 4:48.12 (32.47) 5:20.78 (32.66) 5:52.42 (31.64) 6:24.96 (32.54) 6:57.84 (32.88) 7:30.50 (32.66) 8:03.64 (33.14) 8:36.52 (32.88) 9:09.48 (32.96) 9:42.35 (32.87) 10:15.36 (33.01) 10:47.98 (32.62) 3 Hogg, Kendra ODU 10:53.40 3 30.86 1:03.17 (32.31) 1:35.60 (32.43) 2:08.12 (32.52) 2:40.89 (32.77) 3:13.61 (32.72) 3:46.60 (32.99) 4:19.52 (32.92) 4:52.42 (32.90) 5:25.56 (33.14) 5:58.71 (33.15) 6:31.84 (33.13) 7:04.81 (32.97) 7:37.79 (32.98) 8:10.94 (33.15) 8:43.71 (32.77) 9:16.57 (32.86) 9:49.32 (32.75) 10:21.98 (32.66) 10:53.40 (31.42) 4 Ye, Cissey SO GW 10:59.61 2 30.45 1:02.98 (32.53) 1:35.96 (32.98) 2:09.03 (33.07) 2:42.07 (33.04) 3:14.95 (32.88) 3:48.34 (33.39) 4:21.57 (33.23) 4:55.08 (33.51) 5:28.32 (33.24) 6:01.53 (33.21) 6:34.87 (33.34) 7:08.42 (33.55) 7:41.46 (33.04) 8:14.83 (33.37) 8:48.18 (33.35) 9:21.18 (33.00) 9:54.24 (33.06) 10:27.34 (33.10) 10:59.61 (32.27)

Event 4 Boys 1000 Yard Freestyle =============================================================================== Name Year School Finals Points =============================================================================== 1 Hagg, Kristofer ODU 9:57.78 9 28.21 58.25 (30.04) 1:28.54 (30.29) 1:58.72 (30.18) 2:28.56 (29.84) 2:58.64 (30.08) 3:28.74 (30.10) 3:58.76 (30.02) 4:28.91 (30.15) 4:59.07 (30.16) 5:29.12 (30.05) 5:59.39 (30.27) 6:29.65 (30.26) 7:00.12 (30.47) 7:30.23 (30.11) 8:00.57 (30.34) 8:30.72 (30.15) 9:00.32 (29.60) 9:29.84 (29.52) 9:57.78 (27.94) 2 Plummer, Chris ODU 10:24.43 4 28.56 59.18 (30.62) 1:30.43 (31.25) 2:01.64 (31.21) 2:33.15 (31.51) 3:04.63 (31.48) 3:35.98 (31.35) 4:07.58 (31.60) 4:39.37 (31.79) 5:11.31 (31.94) 5:42.96 (31.65) 6:14.91 (31.95) 6:45.51 (30.60) 7:16.78 (31.27) 7:47.80 (31.02) 8:19.15 (31.35) 8:50.57 (31.42) 9:22.23 (31.66) 9:53.90 (31.67) 10:24.43 (30.53) 3 Forrest, James FR GW 10:28.26 3 29.53 1:01.25 (31.72) 1:33.09 (31.84) 2:05.06 (31.97) 2:36.76 (31.70) 3:08.27 (31.51) 3:40.56 (32.29) 4:11.87 (31.31) 4:43.41 (31.54) 5:14.89 (31.48) 5:47.20 (32.31) 6:18.90 (31.70) 6:51.12 (32.22) 7:22.97 (31.85) 7:55.03 (32.06) 8:26.24 (31.21) 8:57.40 (31.16) 9:28.30 (30.90) 9:58.76 (30.46) 10:28.26 (29.50) 4 Schneider, Fred FR GW 10:31.28 2 29.08 1:01.14 (32.06) 1:33.47 (32.33) 2:05.74 (32.27) 2:37.87 (32.13) 3:10.22 (32.35) 3:41.88 (31.66) 4:13.39 (31.51) 4:46.18 (32.79) 5:19.04 (32.86) 5:50.72 (31.68) 6:22.57 (31.85) 6:54.53 (31.96) 7:26.62 (32.09) 7:57.77 (31.15) 8:28.74 (30.97) 8:59.77 (31.03) 9:30.95 (31.18) 10:01.44 (30.49) 10:31.28 (29.84) 5 Fredericks, Douglas ODU 11:08.86 1 27.80 58.73 (30.93) 1:31.38 (32.65) 2:04.69 (33.31) 2:37.29 (32.60) 3:11.21 (33.92) 3:44.97 (33.76) 4:18.67 (33.70) 4:52.60 (33.93) 5:27.05 (34.45) 6:01.35 (34.30) 6:35.93 (34.58) 7:11.02 (35.09) 7:45.79 (34.77) 8:20.54 (34.75) 8:55.03 (34.49) 9:29.41 (34.38) 10:03.20 (33.79) 10:36.99 (33.79) 11:08.86 (31.87)

Event 5 Girls 200 Yard Freestyle =============================================================================== Name Year School Finals Points =============================================================================== 1 Moiseeva, Elizaveta ODU 1:57.73 9 27.66 57.60 (29.94) 1:27.86 (30.26) 1:57.73 (29.87) 2 Leik, Emily SO GW 1:59.70 4 28.57 58.26 (29.69) 1:29.01 (30.75) 1:59.70 (30.69) 3 Hurst, Diana ODU 1:59.87 3 28.53 58.96 (30.43) 1:29.66 (30.70) 1:59.87 (30.21) 4 Moss, Molly SR GW 2:01.17 2 28.63 59.20 (30.57) 1:30.13 (30.93) 2:01.17 (31.04) 5 Ye, Cissey SO GW 2:03.09 1 29.12 1:00.23 (31.11) 1:31.55 (31.32) 2:03.09 (31.54) 6 Johnson, Lauren ODU 2:04.03 28.75 59.26 (30.51) 1:31.44 (32.18) 2:04.03 (32.59) 7 Martin, Andrea SR GW x2:14.59 30.14 1:04.27 (34.13) 1:39.44 (35.17) 2:14.59 (35.15)

Event 6 Boys 200 Yard Freestyle =============================================================================== Name Year School Finals Points =============================================================================== 1 Balint, Patrik ODU 1:44.98 9 24.79 51.85 (27.06) 1:18.25 (26.40) 1:44.98 (26.73) 2 Kopczynski, Konrad FR GW 1:47.66 4 24.98 52.36 (27.38) 1:19.56 (27.20) 1:47.66 (28.10) 3 Meyer, David FR GW 1:51.52 3 25.58 52.90 (27.32) 1:21.88 (28.98) 1:51.52 (29.64) 4 Brett, Austin ODU 1:52.23 2 26.38 54.89 (28.51) 1:24.27 (29.38) 1:52.23 (27.96)

Event 7 Girls 100 Yard Backstroke =============================================================================== Name Year School Finals Points =============================================================================== 1 Barrientos, April ODU 58.83 9 28.38 58.83 (30.45) 2 Beggs, Sarah M FR GW 1:02.94 4 30.66 1:02.94 (32.28) 3 Brewer, Caitlin L FR GW 1:03.40 3 30.56 1:03.40 (32.84) 4 Hurst, Diana ODU 1:10.84 2 33.67 1:10.84 (37.17)

Event 8 Boys 100 Yard Backstroke =============================================================================== Name Year School Finals Points =============================================================================== 1 Zenk, David JR GW 51.48 9 25.16 51.48 (26.32) 2 Murai, Wesley ODU 52.05 4 25.87 52.05 (26.18) 3 Gallagher, Daniel ODU 55.97 3 27.39 55.97 (28.58) 4 Kearns, Zachary ODU 57.48 2 28.32 57.48 (29.16) 5 Boudreau, Drew SR GW 57.88 1 28.38 57.88 (29.50)

Event 9 Girls 100 Yard Breaststroke =============================================================================== Name Year School Finals Points =============================================================================== 1 Berdini, Ariana JR GW 1:08.12 9 32.02 1:08.12 (36.10) 2 Sayers, Kelley ODU 1:08.88 4 33.08 1:08.88 (35.80) 3 Fuchs, Lauren JR GW 1:09.12 3 32.94 1:09.12 (36.18) 4 Nold, Alysson ODU 1:11.01 2 33.60 1:11.01 (37.41) 5 Timlin, Katrina SO GW 1:11.02 1 34.52 1:11.02 (36.50) 6 Cohn, Jen SO GW x1:12.28 34.47 1:12.28 (37.81) 7 Gill, Megan ODU 1:12.68 34.80 1:12.68 (37.88) 8 Fiskus, Lauren ODU x1:12.81 34.79 1:12.81 (38.02)

Event 10 Boys 100 Yard Breaststroke =============================================================================== Name Year School Finals Points =============================================================================== 1 Kinas, Joshua ODU 1:00.13 9 28.61 1:00.13 (31.52) 2 Pullen, Tom T JR GW 1:02.38 4 29.20 1:02.38 (33.18) 3 Sica, Corey ODU 1:03.50 3 30.25 1:03.50 (33.25) 4 DeSimone, Mark SR GW 1:04.45 2 29.92 1:04.45 (34.53) 5 Balint, Patrik ODU 1:04.80 1 30.66 1:04.80 (34.14)

Event 11 Girls 200 Yard Butterfly =============================================================================== Name Year School Finals Points =============================================================================== 1 Kess, Hannah ODU 2:13.17 9 28.67 1:02.16 (33.49) 1:37.97 (35.81) 2:13.17 (35.20) 2 Gianni, Christina ODU 2:13.53 4 29.58 1:02.91 (33.33) 1:37.62 (34.71) 2:13.53 (35.91) 3 Miesfeld, Noelle FR GW 2:13.79 3 30.34 1:04.30 (33.96) 1:39.16 (34.86) 2:13.79 (34.63) 4 Moss, Molly SR GW 2:17.13 2 31.01 1:05.18 (34.17) 1:40.94 (35.76) 2:17.13 (36.19)

Event 12 Boys 200 Yard Butterfly =============================================================================== Name Year School Finals Points =============================================================================== 1 Latimer, Kevin ODU 2:00.29 9 27.23 57.21 (29.98) 1:28.40 (31.19) 2:00.29 (31.89) 2 Maguire, Andrew FR GW 2:01.54 4 26.60 57.01 (30.41) 1:29.38 (32.37) 2:01.54 (32.16) 3 Dee, Jonathon ODU 2:04.34 3 26.92 58.10 (31.18) 1:30.75 (32.65) 2:04.34 (33.59)

Event 13 Girls 50 Yard Freestyle =============================================================================== Name Year School Finals Points =============================================================================== 1 Miga, Jessica JR GW 25.50 9 2 Moiseeva, Elizaveta ODU 25.55 4 3 Sargent, Jennifer ODU 25.90 3 4 Johnson, Lauren ODU 26.44 2 5 Maggiolo, Luci JR GW 26.45 1 6 Ephraim, Jordan ODU x26.71 7 Timlin, Katrina SO GW 26.85

Event 14 Boys 50 Yard Freestyle =============================================================================== Name Year School Finals Points =============================================================================== 1 Murai, Wesley ODU 21.58 9 2 Zenk, David JR GW 21.68 4 3 Lundberg, Johan ODU 22.25 3 4 Ramkvist, Mikael ODU 22.53 2 5 Keck, Brandon ODU x22.84 6 Cosme, Stephen SO GW 23.46 1

Event 15 Girls 1 mtr Diving =============================================================================== Name Year School Finals Points =============================================================================== 1 Landry, Sarah FR GW 214.65 9 2 Moore, Jasmine ODU 177.08 4 3 Kruger, Niki ODU 134.78 3 4 Pegram, CJ ODU 107.10 2

Event 16 Boys 1 mtr Diving =============================================================================== Name Year School Finals Points =============================================================================== 1 Scully, Noah ODU 264.98 9 2 Skourpa, David ODU 208.73 4 3 Thomann, Dan FR GW 200.55 3 4 Reddy, Logan ODU 136.13 2

Event 17 Girls 100 Yard Freestyle =============================================================================== Name Year School Finals Points =============================================================================== 1 Miga, Jessica JR GW 54.94 9 26.20 54.94 (28.74) 2 North, Kelli ODU 55.44 4 26.91 55.44 (28.53) 3 Kess, Hannah ODU 56.17 3 26.87 56.17 (29.30) 4 Sargent, Jennifer ODU 56.80 2 27.62 56.80 (29.18) 5 Johnson, Lauren ODU x57.01 27.75 57.01 (29.26) 6 Maggiolo, Luci JR GW 57.05 1 27.69 57.05 (29.36)

Event 18 Boys 100 Yard Freestyle =============================================================================== Name Year School Finals Points =============================================================================== 1 Ramkvist, Mikael ODU 48.77 9 23.93 48.77 (24.84) 2 Hagg, Kristofer ODU 48.87 4 23.75 48.87 (25.12) 3 Kopczynski, Konrad FR GW 49.37 3 23.90 49.37 (25.47) 4 Pastore, Vincent ODU 49.69 2 23.81 49.69 (25.88) 5 Meyer, David FR GW 50.17 1 24.38 50.17 (25.79) 6 Keck, Brandon ODU x51.20 24.85 51.20 (26.35) 7 Cosme, Stephen SO GW 55.14 26.32 55.14 (28.82)

Event 19 Girls 200 Yard Backstroke =============================================================================== Name Year School Finals Points =============================================================================== 1 Barrientos, April ODU 2:09.83 9 30.15 1:02.62 (32.47) 1:35.75 (33.13) 2:09.83 (34.08) 2 Leik, Emily SO GW 2:15.58 4 33.17 1:07.59 (34.42) 1:42.04 (34.45) 2:15.58 (33.54) 3 Beggs, Sarah M FR GW 2:15.75 3 31.67 1:05.97 (34.30) 1:41.42 (35.45) 2:15.75 (34.33) 4 Brewer, Caitlin L FR GW 2:18.96 2 33.10 1:08.17 (35.07) 1:43.58 (35.41) 2:18.96 (35.38) 5 Nold, Alysson ODU 2:31.55 1 35.88 1:13.93 (38.05) 1:52.91 (38.98) 2:31.55 (38.64)

Event 20 Boys 200 Yard Backstroke =============================================================================== Name Year School Finals Points =============================================================================== 1 Balint, Patrik ODU 1:54.00 9 26.20 54.67 (28.47) 1:23.91 (29.24) 1:54.00 (30.09) 2 Zenk, David JR GW 1:59.04 4 27.62 57.17 (29.55) 1:27.97 (30.80) 1:59.04 (31.07) 3 Boudreau, Drew SR GW 2:03.77 3 29.57 1:00.48 (30.91) 1:32.38 (31.90) 2:03.77 (31.39) 4 Brett, Austin ODU 2:04.76 2 30.11 1:02.11 (32.00) 1:34.32 (32.21) 2:04.76 (30.44) 5 Kearns, Zachary ODU 2:10.19 1 32.30 1:05.01 (32.71) 1:37.75 (32.74) 2:10.19 (32.44)

Event 21 Girls 200 Yard Breaststroke =============================================================================== Name Year School Finals Points =============================================================================== 1 Sargent, Jennifer ODU 2:26.66 9 34.00 1:11.37 (37.37) 1:48.70 (37.33) 2:26.66 (37.96) 2 Fuchs, Lauren JR GW 2:27.07 4 34.08 1:11.45 (37.37) 1:49.41 (37.96) 2:27.07 (37.66) 3 Sayers, Kelley ODU 2:29.95 3 34.56 1:12.19 (37.63) 1:50.75 (38.56) 2:29.95 (39.20) 4 Berdini, Ariana JR GW 2:30.52 2 34.29 1:12.81 (38.52) 1:51.77 (38.96) 2:30.52 (38.75) 5 Fiskus, Lauren ODU 2:32.72 1 36.25 1:14.97 (38.72) 1:53.60 (38.63) 2:32.72 (39.12) 6 Gill, Megan ODU x2:35.03 36.12 1:15.28 (39.16) 1:55.15 (39.87) 2:35.03 (39.88) 7 Timlin, Katrina SO GW 2:37.47 36.43 1:16.46 (40.03) 1:56.49 (40.03) 2:37.47 (40.98) 8 Cohn, Jen SO GW x2:37.75 35.83 1:15.80 (39.97) 1:56.83 (41.03) 2:37.75 (40.92)

Event 22 Boys 200 Yard Breaststroke =============================================================================== Name Year School Finals Points =============================================================================== 1 Kinas, Joshua ODU 2:12.42 9 30.26 1:03.61 (33.35) 1:37.44 (33.83) 2:12.42 (34.98) 2 Pullen, Tom T JR GW 2:17.58 4 31.11 1:05.63 (34.52) 1:40.84 (35.21) 2:17.58 (36.74) 3 Maguire, Andrew FR GW 2:19.95 3 31.06 1:07.09 (36.03) 1:43.27 (36.18) 2:19.95 (36.68) 4 Sica, Corey ODU 2:20.12 2 32.18 1:08.17 (35.99) 1:44.35 (36.18) 2:20.12 (35.77) 5 DeSimone, Mark SR GW 2:26.34 1 31.78 1:08.85 (37.07) 1:47.43 (38.58) 2:26.34 (38.91)

Event 23 Girls 500 Yard Freestyle =============================================================================== Name Year School Finals Points =============================================================================== 1 Larsson, Caroline ODU 5:11.30 9 28.70 59.61 (30.91) 1:30.87 (31.26) 2:02.40 (31.53) 2:33.98 (31.58) 3:05.89 (31.91) 3:37.79 (31.90) 4:09.82 (32.03) 4:41.48 (31.66) 5:11.30 (29.82) 2 Hogg, Kendra ODU 5:19.21 4 30.14 1:01.79 (31.65) 1:34.13 (32.34) 2:06.26 (32.13) 2:38.83 (32.57) 3:11.29 (32.46) 3:43.57 (32.28) 4:16.06 (32.49) 4:48.18 (32.12) 5:19.21 (31.03) 3 Ye, Cissey SO GW 5:22.85 3 30.06 1:02.38 (32.32) 1:35.04 (32.66) 2:07.77 (32.73) 2:40.42 (32.65) 3:12.93 (32.51) 3:45.48 (32.55) 4:18.27 (32.79) 4:50.83 (32.56) 5:22.85 (32.02) 4 Berdini, Ariana JR GW 5:24.23 2 30.32 1:02.69 (32.37) 1:35.36 (32.67) 2:08.13 (32.77) 2:40.98 (32.85) 3:13.58 (32.60) 3:46.33 (32.75) 4:18.81 (32.48) 4:51.93 (33.12) 5:24.23 (32.30)

Event 24 Boys 500 Yard Freestyle =============================================================================== Name Year School Finals Points =============================================================================== 1 Hagg, Kristofer ODU 4:49.53 9 27.25 56.27 (29.02) 1:25.61 (29.34) 1:54.97 (29.36) 2:24.14 (29.17) 2:53.43 (29.29) 3:22.95 (29.52) 3:53.19 (30.24) 4:21.83 (28.64) 4:49.53 (27.70) 2 Gallagher, Daniel ODU 4:52.92 4 26.90 56.49 (29.59) 1:26.51 (30.02) 1:56.53 (30.02) 2:26.75 (30.22) 2:56.83 (30.08) 3:26.16 (29.33) 3:55.47 (29.31) 4:24.50 (29.03) 4:52.92 (28.42) 3 Plummer, Chris ODU 4:58.85 3 27.60 57.00 (29.40) 1:26.84 (29.84) 1:57.41 (30.57) 2:28.29 (30.88) 2:59.11 (30.82) 3:29.45 (30.34) 3:59.65 (30.20) 4:29.89 (30.24) 4:58.85 (28.96) 4 Kopczynski, Konrad FR GW 5:01.43 2 26.67 56.90 (30.23) 1:28.00 (31.10) 1:59.45 (31.45) 2:30.44 (30.99) 3:00.63 (30.19) 3:28.91 (28.28) 3:58.88 (29.97) 4:30.35 (31.47) 5:01.43 (31.08) 5 Schneider, Fred FR GW 5:14.92 1 27.82 58.70 (30.88) 1:29.61 (30.91) 2:01.47 (31.86) 2:33.93 (32.46) 3:06.21 (32.28) 3:38.32 (32.11) 4:10.75 (32.43) 4:43.14 (32.39) 5:14.92 (31.78) 6 Fredericks, Douglas ODU x5:18.32 28.03 1:00.26 (32.23) 1:32.73 (32.47) 2:05.94 (33.21) 2:39.00 (33.06) 3:11.89 (32.89) 3:44.91 (33.02) 4:17.08 (32.17) 4:49.01 (31.93) 5:18.32 (29.31) 7 Forrest, James FR GW 5:19.72 28.97 1:00.08 (31.11) 1:32.38 (32.30) 2:05.25 (32.87) 2:37.75 (32.50) 3:10.46 (32.71) 3:43.32 (32.86) 4:15.96 (32.64) 4:48.94 (32.98) 5:19.72 (30.78)

Event 25 Girls 100 Yard Butterfly =============================================================================== Name Year School Finals Points =============================================================================== 1 Kess, Hannah ODU 1:00.17 9 28.22 1:00.17 (31.95) 2 Miga, Jessica JR GW 1:01.00 4 28.43 1:01.00 (32.57) 3 Gianni, Christina ODU 1:02.04 3 28.96 1:02.04 (33.08) 4 Moss, Molly SR GW 1:02.95 2 29.91 1:02.95 (33.04) 5 Miesfeld, Noelle FR GW 1:03.55 1 30.11 1:03.55 (33.44) 6 Ephraim, Jordan ODU 1:04.88 30.46 1:04.88 (34.42)

Event 26 Boys 100 Yard Butterfly =============================================================================== Name Year School Finals Points =============================================================================== 1 Dee, Jonathon ODU 53.22 9 25.06 53.22 (28.16) 2 Pastore, Vincent ODU 53.53 4 24.47 53.53 (29.06) 3 Ramkvist, Mikael ODU 53.83 3 25.73 53.83 (28.10) 4 Latimer, Kevin ODU x54.38 25.71 54.38 (28.67) 5 Pullen, Tom T JR GW 54.98 2 26.45 54.98 (28.53) 6 Cosme, Stephen SO GW 59.30 1 28.06 59.30 (31.24)

Event 27 Girls 3 mtr Diving =============================================================================== Name Year School Finals Points =============================================================================== 1 Moore, Jasmine ODU 236.18 9 2 Kruger, Niki ODU 161.85 4

Event 28 Boys 3 mtr Diving =============================================================================== Name Year School Finals Points =============================================================================== 1 Scully, Noah ODU 327.08 9 2 Thomann, Dan FR GW 172.28 4 3 Skourpa, David ODU 162.98 3

Event 29 Girls 200 Yard IM =============================================================================== Name Year School Finals Points =============================================================================== 1 Leik, Emily SO GW 2:13.35 9 30.31 1:04.32 (34.01) 1:43.36 (39.04) 2:13.35 (29.99) 2 Fuchs, Lauren JR GW 2:18.17 4 30.17 1:07.14 (36.97) 1:45.32 (38.18) 2:18.17 (32.85) -- Larsson, Caroline ODU X2:13.00 29.53 1:04.63 (35.10) 1:42.93 (38.30) 2:13.00 (30.07) -- North, Kelli ODU X2:16.51 29.99 1:04.52 (34.53) 1:45.94 (41.42) 2:16.51 (30.57) -- Gill, Megan ODU X2:20.86 31.58 1:07.33 (35.75) 1:47.50 (40.17) 2:20.86 (33.36)

Event 30 Boys 200 Yard IM =============================================================================== Name Year School Finals Points =============================================================================== 1 Boudreau, Drew SR GW 2:07.18 9 26.87 58.52 (31.65) 1:37.24 (38.72) 2:07.18 (29.94) 2 Maguire, Andrew FR GW 2:09.50 4 26.91 1:02.22 (35.31) 1:38.37 (36.15) 2:09.50 (31.13) -- Lundberg, Johan ODU X1:58.65 24.94 55.62 (30.68) 1:30.30 (34.68) 1:58.65 (28.35) -- Kinas, Joshua ODU X1:59.54 25.88 57.93 (32.05) 1:32.36 (34.43) 1:59.54 (27.18)

Event 31 Girls 400 Yard Freestyle Relay =============================================================================== School Finals Points =============================================================================== 1 George Washington University 'A' 3:44.00 11 1) Beggs, Sarah M FR 2) Maggiolo, Luci JR 3) Leik, Emily SO 4) Miga, Jessica JR 26.99 56.21 (56.21) 1:23.30 (27.09) 1:53.15 (56.94) 2:20.09 (26.94) 2:49.69 (56.54) 3:15.17 (25.48) 3:44.00 (54.31) 2 George Washington University 'B' 4:00.15 4 1) Ye, Cissey SO 2) Cohn, Jen SO 3) Brewer, Caitlin L FR 4) Miesfeld, Noelle FR 28.65 1:00.25 (1:00.25) 1:28.63 (28.38) 2:00.91 (1:00.66) 2:28.74 (27.83) 2:59.92 (59.01) 3:29.02 (29.10) 4:00.15 (1:00.23) -- Old Dominion University 'A' X3:44.95 1) Barrientos, April 2) Hurst, Diana 3) Johnson, Lauren 4) Moiseeva, Elizaveta 27.12 56.62 (56.62) 1:23.06 (26.44) 1:52.83 (56.21) 2:19.84 (27.01) 2:50.02 (57.19) 3:16.32 (26.30) 3:44.95 (54.93) -- Old Dominion University 'B' X3:57.90 1) Ephraim, Jordan 2) Nold, Alysson 3) Fiskus, Lauren 4) Sayers, Kelley 27.80 57.85 (57.85) 1:26.33 (28.48) 1:58.16 (1:00.31) 2:26.61 (28.45) 2:58.06 (59.90) 3:26.26 (28.20) 3:57.90 (59.84)

Event 32 Boys 400 Yard Freestyle Relay =============================================================================== School Finals Points =============================================================================== 1 George Washington University 'A' 3:17.43 11 1) Kopczynski, Konrad FR 3) Meyer, David FR 22.92 47.93 (47.93) 1:11.93 (24.00) 1:37.86 (49.93) 2:01.65 (23.79) 2:27.36 (49.50) 2:50.95 (23.59) 3:17.43 (50.07) -- Old Dominion University 'A' X3:13.90 1) Murai, Wesley 2) Keck, Brandon 3) Pastore, Vincent 4) Ramkvist, Mikael 23.24 47.34 (47.34) 1:11.01 (23.67) 1:37.09 (49.75) 2:00.22 (23.13) 2:25.67 (48.58) 2:48.92 (23.25) 3:13.90 (48.23) -- Old Dominion University 'B' X3:23.41 1) Dee, Jonathon 2) Brett, Austin 3) Plummer, Chris 4) Sica, Corey 23.63 48.95 (48.95) 1:13.11 (24.16) 1:39.05 (50.10) 2:04.41 (25.36) 2:31.83 (52.78) 2:56.22 (24.39) 3:23.41 (51.58)

Women - Team Rankings - Through Event 32

1. Old Dominion University 157 2. George Washington University 124

Men - Team Rankings - Through Event 32

1. Old Dominion University 185 2. George Washington University 95

Pick 5 Game Mini-Plan
Soccer Voucher Books 2014
BBall Season Tickets 2014-15
Style Guide 2014
CUSA MSOC Championships
Wrestling Voucher Books 2014-15
Tickets the Troops
ODAF Donor Spotlight
Monarch Media